خلافی خودرو

کم کردن میزان خلافی خودرو

 

گاهی به شما گفته می شود که خلافی های خودرو می توان کم شود و ما این کار را برای شما انجام می دهیم اما در واقع راه کاری به صورت قانونی برای کم کردن میزان خلافی خودرو وجود ندارد.


اما طبق برنامه های دولت برای جذب مطالبات باقی مانده خود در نزد داندگان اتومبیل هر ساله یک میزان از خلافی هایی را که دو برابر شده است مورد بخشودگی واقع می شود.

در واقع گاهی از مواقع که در اثر گذشت زمان «بیش تر از دو ماه عدم پرداخت» جریمه های شما دوبل می شوند! یعنی باید دو برابر میزان تخلف خود خلافی را پرداخت نمایید.
با این حساب شما در مدت زمانی که دارای یک خلافی بوده اید. سعی کنید هر دو ماه نسبت به مانده خلافی خود اقدام نمایید.

 

یعنی در مدت زمان ۵۰ روز به ۵۰ روز خلافی های خودرو خود را گرفته تا در صورت داشتن خلافی با پرداخت کردن آن مبلغ از دو برابر شدن آن جلوگیری شود.

۲٫ در صورتی که خلافی شما دوبل شده است و در حال حاضر این مبلغ در سامانه راهور الزام به پرداخت دارد. سعی کنید در صورتی که مبلغ شما کمتر از ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد. چون در حالت بدهی کمتر از این میزان خودرو شما در هنگام بروز تخلف در پارکینگ قرار نخواهد گرفت.

حالا منتظر می مانیم تا در یکی از اعلام های پلیس راهوار که به صورت سالانه اعلام می شود. میزان خلافی شما (بخش مربوط به دو برابر شده ها) بخشیده شود. بعد اقدام به پرداخت آن می نماییم.

۳٫اگر قصد نگهداری خودرو را برای مدتی بیش از ۳ سال دارید و در حال حاضر هم جریمه شده اید. نگران نباشید. با در نظر گرفتن این موضوع که جریمه های خودرو شامل سود نمی شوند. دیگر در پرداخت جریمه های خود عجله به خرج ندهید با در نظر گرفتن نرخ تورم میزان پرداختی شما (آقای خودرو) به پلیس راهور کمتر از ارزش پول فعلی خواهد بود. پس بنابراین می توانید در پرداخت های بیشتر از سه سال سود هم بکنید! مثلا ۱ میلون تومان را پس از سه سال که در بانک بگذارید : صاحب یک میلیون و ششصد هزار تومان خواهید بود و با توجه به اینکه فقط ۴۰۰ تومان از مبلغ را از جیب پرداخت می کنید! این یعنی سود!!!

حالا در مورد راهکارهای کاهش میزان خلافی در موارد بعدی صحبت خواهیم کرد.

می توانید با در دست داشتن کارت خودرو ، به لینک زیر مراجعه کرده و از مبلغ تخلف خود مطلع شوید

 

حلافی خودرو!